суботу, 23 квітня 2011 р.

Три "С"

Навколо нас повно різних абревіатур: СРСР, ОУН-УПА, ВДНХ, США, ООН, ЮНЕСКО і багато інших. Є серйозні, є прикольні (наприклад, ЗамКомПоМорДе — заместитель коммисара по морским делам). Декілька років тому я теж придумав абревіатуру, а сьогодні, в передвеликодню суботу, перечитуючи Євангеліє від Луки, я її знову згадав.

ССС або три "С". "Спаси Себе Сам". Ці слова говорили люди, які дивилися на розп'ятого Христа. Одні — насміхаючись, інші — співчуваючи. Ніби-то прості слова, які виражали лише певні емоції глядачів. Але чомусь мені здається, що містять вони в собі всю глибину людського самообману і відчаю.

Спаси Себе Сам. Хіба не такі слова ми говоримо алкоголіку, який не може виплисти із дна склянки? Хіба не ця фраза, замішана на нашій байдужості, адресована дітям, хворим на рак чи школі, яка безрезультатно бореться із підлітковою злочинністю?

Спаси Себе Сам. Таку фразу повторюємо ми самі, вірячи, що своїми власними зусиллями ми зможемо догодити Всевишньому чи позбавимося якогось гріха.

Люди, які говорили цю фразу Христу, думали, що Він діятиме за їхнім сценарієм: зійде з хреста і стене царем Ізраїлю. Але Бога неможливо взяти за бороду і заставити робити те, що хочеться нам. Ісус, зруйнувавши всі очікування оточення, помер на хресті і воскрес третього дня. Він спас Себе Сам, але не так, як ми це планували. Він може спасти нас, але не так, як нам цього хотітиметься.

ССС. Формула, яка повинна нам нагадувати, що Богом не можна керувати, що себе неможливо спасти, що Христос воскрес, щоб врятувати нас.

2 коментарі:

  1. як на мене, то ССС має набагато глибше підгрунтя, аніж просто байдужість. біди людини криються в самій людині, тому, якшо вона не хоче сама себе спасти, то ніякі спроби зназовні їй не допоможуть.

    ВідповістиВидалити